مشاوره سئو سایت

مشاوره سئو سایت توسط افراد متخصص موجب می‌شود تا رتبه سایتتان بهبود یابد. در واقع می‌توان گفت سئو یکی از بهترین روش‌ها برای ارتقا دادن سایت به شمار می‌رود و در دنیای بازاریابی دیجیتال نقش بسیار مهم را ایفا می‌کند؛ بنابراین اگر به تازگی سایت خود را راه‌اندازی کرده‌اید و قصد دارید آن را رشد داده و به درآمد برسانید، مشاوره سئو می‌تواند مسیر رسیدن به این هدف را برای شما مشخص کند. به همین منظور در ادامه این مقاله قصد داریم به مباحثی همچون مشاوره سئو چیست؟ مشاور سئو چه وظیفه‌ای دارد؟ و بهترین مشاور سئو را از کجا پیدا کنیم؟ بپردازیم.

پیش از شروع سئو سایت ، به دلیل پیچیدگی بیش از حد این عملیات و حساس بودن آن ، بهتر است که از یک تیم حرفه‌ای که سالهاست در حوزه سئو و بهینه سازی سایت فعالیت دارد، مشاوره رایگان سئو دریافت کنید.

مشاوره سئو سایت چیست و چه اهمیتی دارد؟

یک وبسایت خوب، وبسایتی‌ست که بتواند علاوه بر درخشیدن در نتایج اول گوگل، به فروش عالی برسید. چرا که در حقیقت، هدف اصلی همه ما، فروش آنلاین و رسیدن به درآمد از طریق اینترنت است. فرض کنید یک مرکز دندانپزشکی برای معرفی خدمات خود سایتی راه‌اندازی کرده است و قصد دارد هنگامی که کاربران عبارت «بهترین مرکز ارتودنسی دندان» را جستجو می‌کنند، سایت آن‌ها در صفحه اول گوگل نمایش داده شود. چرا که نمایش سایت در نتایج اول باعث می‌شود افراد زیادی وارد سایت شده و در نتیجه تبدیل به مشتری شوند.

رسیدن به این جایگاه نیازمند انجام یکسری کار خاص است و یک سایت به خودی خود به این جایگاه دست پیدا نمی‌کند. حال برای اینکه بدانید چه کاری باید انجام دهید تا جایگاه سایتتان بالا بیاید، باید از مشاوره سئو سایت استفاده کنید. هر کسب و کاری که داشته باشید، می‌توانید با استفاده از خدمات مشاوره سئو سایت، مخاطبان بیشتری را از طریق موتورهای جستجو به دست آورید؛ بنابراین به تعداد زیادی از افراد دست پیدا خواهید کرد که هر کدام از آن‌ها می‌توانند به یکی از مشتریان کسب و کار شما تبدیل شوند.

مشاور سئو سایت با بررسی سایت شما و هدفی که دارید، یک نقشه راه برای شما ترسیم می‌کند که با پیروی از آن می‌توانید رشد سریعی را تجربه کنید. به همین خاطر است که مشاوره سئو از اهمیت زیادی برخوردار بوده و سرمایه گذاری در این بخش بسیار حائز اهمیت است. اگر ابتدای مسیر هستید که بهترین زمان همین حالاست که از مشاوره سئو وبیرو برخوردار شوید. تیم وبیرو (WEBIRO) در کنار شما خواهید بود تا شروع سئو را جدی بگیرید و با قدرت و طبق اصول و الگوریتم های گوگل پیش روید.

مشاور سئو کیست؟

مشاوره سئو وبسایت، یعنی نشان دادن راه درست برای بهینه‌سازی یک سایت. یک مشاور سئو با آنالیز سایت شما، راهکارهایی در راستای پیشرفت تقدیمتان خواهند کرد.
کسی که چندین سال تجربه سئو ، تولید محتوا و طراحی سایت را داشته و سایت‌هایی با کلمات کلیدی آسان، متوسط و سخت را به رتبه‎‌های نخست گوگل رسانده است را می‌توان مشاور حرفه‌ای سئو دانست.

یک مشاور سئو باید به سوالات زیر پاسخی مناسب دهد:

 • آیا نمونه کاری برای ارائه دارید؟ ارائه و بررسی نمونه کارهای قبلی
 • از او بخواهید افرادی را که قبلا برای آنها مشاوره سئو انجام داده را به شما معرفی کند.
 • فرآیند جلسات سئو به چه صورتی برگزار می‌شود؟
 • چه مدت زمانی طول می‌کشد تا نتیجه کارتان بطور چشمگیر دیده شود؟
 • از چه تکنیک و ابزاری برای سئو سایت استفاده می‌کند؟
 • آیا الگوریتم و قوانین گوگل را رعایت و پیاده سازی می‌کند؟
 • چه پیشنهاداتی روی کلمه کلیدی دارند؟
 • از حوزه کسب و کاری که می‌خواهند سئو سایتش را به عهده گیرند ‌چقدر اطلاعات دارند؟

چه کسانی به مشاوره سئو سایت احتیاج دارند؟

 • کسانی که ابتدای راهند و نیازمند استراتژی برای راه‌اندازی سایتشان هستند.
 • کسانی که می‌خواهند روی کلمه کلیدی سخت رتبه بالا کسب کنند.
 • کسانی که می‌خواهند افزایش ترافیک واقعی داشته باشند.
 • سایت‌هایی که می‌خواهند جایگاهشان در موتورهای جست و جو را بهبود ببخشند.
 • کسانی که در رتبه‌های نخست هستند و می‌خواهند جایگاهشان در موتورهای جست و جو را ثابت نگه دارند.

چه زمانی به مشاوره سئو نیاز داریم؟

افرادی که به تازگی وارد دنیای کسب و کار آنلاین می‌شوند ممکن این سوال برای آن‌ها پیش بیاید که چه زمانی باید از مشاوره سئو استفاده کنیم؟ در جواب باید بگوییم که اگر با مشکلاتی همچون وجود محتوای تکراری، اسپم سایت، کم شدن سرعت سایت، وجود خطای 404، پایین آمدن نرخ کلیک، وجود خطا در نقشه سایت، رفع خطای کنونیکال و سایر موارد مواجه شدید و یا اگر قصد دارید ترافیک ورودی سایت را افزایش داده و نرخ بانس ریت را پایین بیاورید، می‌توانید از مشاوره سئو استفاده نمایید.

آشنایی با 10 اقدام لازم برای سئو هر وب‌ سایت

قبل از اینکه بخواهید از مشاوره سئو یک مجموعه استفاده کنید، بهتر است با اقداماتی که برای سئو یک سایت لازم و ضروری است، آشنا شوید. این اقدامات عبارتند از:

 1. شناسایی اهداف کسب و کار
 2. آنالیز وب سایت و بررسی نقاط قوت و ضعف
 3. تحلیل رقبا
 4. تحقیق کلمات کلیدی
 5. تعیین استراتژی On-Page
 6. اجرا کردن سئو داخلی سایت
 7. نظارت بر رتبه کلمات کلیدی
 8. تولید محتوا برای صفحات مختلف با هدف جذب مشتری و بازدید کننده
 9. بررسی تکنیکال سایت
 10. لینک سازی خارجی با استفاده از شبکه‌های اجتماعی، رپرتاژ آگهی و دیگر روش‌ها

وظایف مشاور سئو سایت چیست؟

از وظایف مشاور SEO سایت، مدیریت و پیاده‌سازی تمام مراحل پروژه که شامل (بازاریابی اینترنتی، تجزیه و تحلیل وب، استراتژی سئو، ایجاد لینک و…) می‌باشد و همچنین راهنمایی تیم شما برای انجام درست کارها که به سئو سایت و افزایش رتبه آن در موتورهای جستجو می‌انجامد. همچنین با توافق می‌توانید مسئولیت بررسی و آنالیز سایت را هم به مشاور سئو بسپارید و سوالات مربوط به بهینه‌سازی سایت خود را قبل از برگزاری جلسه ارسال کنید تا در جلسه به تحلیل و پاسخگویی آنان نیز پرداخته شود.

هدف از مشاوره سئو بالا بردن اطلاعات صاحبان مشاغل می‌باشد که براحتی بتوانند تصمیم‌گیری کنند و بهترین راه را انتخاب کنند، اگر مشاور سئو بدرستی انتخاب نشود بجای افزایش رتبه شاهد تنزل رتبه خواهیم بود و یا اصلا تغییری در آن مشاهده نمی‌شود و یا ممکن است موقتی شاهد بهبود رتبه باشیم و یا اگر استراتژی خوبی انتخاب نشود ممکن است برای همیشه در لیست سیاه گوگل قرار گیرد.

فردی که مشاوره سئو سایت شما را انجام می‌دهد باید متخصص باشد او  اجرای استراتژی‌ها را ندارد مگر آنکه از او بخواهید اینکار را برایتان انجام دهد. برخی از وظایف یک مشاوره سئو سایت را بیان خواهیم کرد:

 • به دست آوردن اهداف بازاریابی سایت

اولین گام در مشاوره سئو یافتن بازار هدف است. آگاهی و شناخت درست از هدف بازاریابی صاحب سایت موجب می‌شود تا با یک برنامه‌ریزی صحیح و اصولی سایت را به هدفش نزدیک کرد. بعلاوه آگاهی از این مساله در یافتن کلمات کلیدی نقش مهمی دارد.

 • آنالیز اولیه سایت و بررسی سئو آن

در این مرحله از مشاوره سئو، سایت به صورت کامل مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا مشکلات موجود در سایت پیدا شود. اینکار معمولاً با استفاده از ابزارهای مختلف سئو انجام می‌گیرد. دقت داشته باشید برای مشاهده اطلاعات سایت و بررسی عمیق‌تر، باید امکان دسترسی مشاور سئو به هاست و سرچ کنسول فراهم شود.

 • تحقیق کلمات کلیدی

مهم‌ترین نکته‌ای که در سئو سایت وجود دارد، این است که بدانید مخاطبان شما چه چیزی را در موتورهای جستجو، سرچ می‌کنند. یکی از وظایف اصلی مشاور سئو پیدا کردن این کلمات است تا با کار کردن بر روی آن‌ها بتوانید به نتایج بالای گوگل دسترسی پیدا کنید. بعد از اینکه لیست این کلمات و تعداد دفعات جستجوی هر کدام مشخص شد، مشاور سئو برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام می‌دهد تا به نتیجه مطلوب برسید؛ بنابراین بخش مهم مشاوره سئو سایت اختصاص به یافتن کلمات کلیدی مناسب دارد.

 • تعیین استراتژی برای رشد سایت

بعد از اینکه مشاور سئو سایت شما را بررسی کرد و کلمات کلیدی مرتبط با آن را به دست آورد، باید با کمک گرفتن از تجربه خود و طبق الگوریتم‌های گوگل یک استراتژی مناسب تهیه نماید. بعد از تدوین استراتژی در مشاوره سئو، عملیات بهینه سازی سایت شروع شده و اقدامات لازم انجام می‌گیرد.

 • حفظ جایگاه کلمات کلیدی

تنها رساندن یک کلمه کلیدی به صفحه اول گوگل نمی‌تواند موفقیت یک کسب و کار را تضمین کند. بلکه حفظ این جایگاه اهمیت بسیار بیشتری دارد و یک دارایی ارزشمند به حساب می‌آید. چرا که رقیبان شما نیز در حالت فعالیت هستند و اگر کم کاری کنید ممکن است جایگاه خود را از دست دهید. وظیفه محافظت از جایگاه را سئو کار انجام می‌دهد.

 • ارائه گزارش پیشرفت به صاحب سایت

کار بعدی که در مشاوره سئو انجام می‌شود، ارائه گزارش از روند تغییرات و پیشرفت سایت است. یک مشاور سئو باتجربه و حرفه‌ای، گزارشات را به صورت ساده به صاحب سایت ارائه داده و به سوالات او به طور کامل پاسخ می‌دهد.

 • بررسی مشکلات فنی سایت و رفع خطاهای موجود

ابزارهایی مثل گوگل سرچ کنسول و دیگر ابزارهای آنالیز، هنگامی که در سایت خطایی وجود داشته باشد، آن را اطلاع می‌دهند. مشاور سئو وظیفه دارد با استفاده از تجربه و دانش فنی خود، این خطاها را برطرف کند.

آیا مشاوره رایگان سئو واقعا وجود دارد؟

متاسفانه نمی‌توان گفت که مجموعه‌ها و یا افرادی که مشاوره سئو رایگان ارائه می‌دهند، چه مواردی را به شما می‌گویند و چه مواردی را نمی‌گویند. گاهی متاسفانه دیده شده که بسیاری از مشاورین سئو ، مشاوره تماماً اشتباه به مشتریان خود داده‌اند که مشتری با اجرای آن به مشکل بر بخورد و همین امر باعث شود تا مجدد با آن‌ها تماس بگیرند و پروژه را با قیمت بالاتری قبول کنند.

اما در یک کلمه ، می‌توان گفت که بله ؛ مشاوره سئو رایگان وجود دارد اما تضمینی بابت اجرای صحیح اصول مشاوره و رعایت دقیق نکات سئو وجود ندارد.

مشاوره سئو شامل چه خدماتی می‌شود؟

خدمات سئو سایت شامل چهار بخش اصلی: استراتژی، تکنیکال، محتوا و لینک‌سازی می‌باشد.

 • مشاوره در زمینه طراحی سایت و سئو سایت
 • مشاوره در زمینه تولید محتوا (گرافیک، متن و …)
 • تکنیک‌ها و روش‌های سئو
 • انتخاب کلمات کلیدی مناسب ( تحلیل سختی کلمه، بررسی زمان حصول نتیجه در این کلمه، هزینه کیورد)
 • مشاوره در زمینه انتخاب هاستینگ پر سرعت با قطعی کمتر
 • استراتژی لینک ‌سازی داخلی
 • بررسی هزینه رسیدن به رتبه بالای گوگل
 • مشاوره در جهت برطرف کردن مشکلات سئو
 • مشاوره کامل جهت آنالیز سایت برای سئو سایت و افزایش بازدید و آنالیز سایت رقبا
 • مشاوره سئو در زمینه اجرای call to action
 • مشاوره سئو سایت در زمینه استفاده درست از شبکه‌های اجتماعی
 • پشتیبانی و برگزاری کلاس‌های آموزش سئو

چطور بهترین مشاوره سئو را پیدا کنیم؟

سئو یک فرایند مستمر و مداوم است که توسط کارشناس سئو بر روی سایت انجام می‌گیرد. تا در نهایت بتواند با جذب ترافیک، یک عکس‌العمل از کاربر دریافت کنید. این عکس‌العمل می‌تواند خرید یک محصول و یا دانلود یک فایل باشد. بنابراین بهترین بودن در سئو به معنای این نیست که در سریع‌ترین زمان شما را به هدفتان برساند. برای نتیجه گرفتن مناسب در سئو باید صبر و حوصله به خرج داده و فعالیت‌های مورد نیاز را ب صورت مستمر انجام دهید.

یکی از بهترین روش‌ها برای پیدا کردن بهترین مشاوره سئو بررسی نمونه کارهای آن شخص و یا مجموعه است. اگر فردی مهارت و تجربه کافی در این زمینه داشته باشد، به طور حتم نمونه کارهای با کیفیت زیادی دارد که با مشاهده آن‌ها می‌توانید تخصص فرد را متوجه شوید.

اهداف استراتژیک در مشاوره سئو

دقت داشته باشید قرار گرفتن در جایگاه‌های اول گوگل نمی‌تواند تضمینی برای برندسازی شما باشد. چرا که بسیاری از افراد هنگام جستجو کردن، بر روی نتایجی کلیک می‌کنند که با برند آن آشنا هستند. هر چند لینک آن برند رتبه پایینی داشته باشد. به همین خاطر یکی از اهدافی که در مشاوره سئو انجام می‌گیرد، افزایش آگاهی از برند است. افزایش آگاهی از برند می‌تواند با روش‌های مختلفی از جمله تولید محتوا و یا سایر روش‌ها انجام بگیرد.

همچنین یکی دیگر از اهداف استراتژیک در مشاوره سئو سایت پیدا کردن و شناسایی نیاز اصلی مخاطب است. اگر شما هزاران نفر را به سایت جذب کنید ولی نتوانید به نیاز او پاسخ دهید، درآمد زیادی را به دست نخواهید آورد. یک مشاور سئو حرفه‌ای در قدم اول نیازهای مخاطب را شناسایی کرده و کاری می‌کند بخشی از ترافیک ورودی منجر به خرید شود.

آیا خودمان می‌توانیم سئو را یاد بگیریم؟

یادگرفتن سئو برای هرکسی امکانپذیر است و می‌توانید خودتان به یک متخصص سئو تبدیل شوید. اما برای اینکار باید زمان زیادی بگذارید تا تجربه و دانش کافی را به دست آورید. اینکار برای کسانی که مشغله زیادی دارند امکانپذیر نیست و شاید یادگیری سئو به ضرر آن‌ها تمام شود. شما می‌توانید با استفاده از خدمات مشاوره سئو تمام مواردی که نیاز دارید را یاد گرفته و از تجربیات چندین ساله یک متخصص استفاده کنید و خیلی سریع کسب و کار خود را رشد دهید.

مهمترین نکات در انتخاب شرکت ارائه دهنده خدمات سئو

انتخاب یک شرکت ارائه دهنده خدمات سئو از بین این همه شرکتی که خود را متخصص این حوزه می‌دانند بنظر کار دشوار و گیج کننده‌ای می‌آید. اما با توجه و بررسی نکات و پرسش‌های زیر می‌توان انتخاب شایسته‌ای داشته باشیم :

سئو شامل چه بخش‌هایی از سایت می‌شود؟

سئو باید تمامی قسمت‌های سایت را پوشش دهد و شامل سئو داخلی و خارجی شود و هر کدام نیاز به نیروی متخصص خود دارند،پس اولویت با پیدا کردن شرکت‌هایی است که تک بعدی نباشد و بخش سئو تولید محتوا و بازاریابی محتوا را با هم پیش رود و نیازی به کار کردن با چندین شرکت همزمان نباشد.

هزینه ارائه خدمات بصورت تقریبی و واقعی چقدر است؟

اگر چه کارهای خدماتی قیمت دقیق و از پیش تعیین شده‌ای ندارند اما می‌توان با توجه به حوزه کسب و کار فرد، سختی کلمه کلیدی انتخابی، میزان ساعت کاری مورد نیاز برای سئو سایت، از شرکت ارائه دهنده خدمات سئو بخواهیم یک پیش فاکتور اولیه ارائه دهد.پس اگر شرکتی که برنامه ریزی دقیقی ندارد و می‌گوید در آخر کار هزینه را ارائه می‌دهد و یا شرکتی که بدون بررسی و تحلیل موارد سئو و تنها از رو تجربه قبلی خود، به شما لیست قیمتی ارائه می‌دهد ارزش همکاری ندارند.

شرط حصول نتیجه بر چه پایه‌ای است؟

از شرکت ارائه دهنده خدمات سئو بخواهید بطور دقیق راه‌ها و تکنیک‌های مورد استفاده‌اش در بالا آمدن سایت را به شما توضیح دهد، خیلی‌ها با استفاده از سئو کلاه سیاه و دیگر تکنیک‌های غیر اخلاقی سایت را برای مدتی در نتایج بالا نگه می‌دارند که موقتی است.
فقط به کلمه کلیدی تکیه نکنید از او بخواهید برای افزایش بازدید و ورودی واقعی و افزایش سرعت سایت و افزایش تعداد تماس و.. معیار‌های دقیقی در اختیارتون قرار دهد. برای سئو سایت معیارهایی وجود دارد که هر شرکتی می‌تواند آن‌را با مشتریان خود در میان بگذارد.

پشتیبانی و برگزاری جلسه انجام می‌شود؟

شرکت ارائه دهنده خدمات سئو باید در همان ابتدا تمامی توضیحات لازم و چالش‌های احتمالی را ارئه دهد و مسئله‌ای پوشیده نماند.همین‌طور جلسات هفتگی و ماهانه را با فرد متقاضی داشته باشد که ممکن است بصورت حضوری، آنلاین یا تلفنی باشد و بدین صورت در صدد رفع مشکلات احتمالی سایت و ارائه راهکار برای پیشرفت سایت باشد، شرکت‌هایی که از برگزاری جلسات طفره می‌روند مسئولیت‌پذیر و قابل اعتماد نیستند.

تحقیق در رابطه با مشتریان قبلی

به سایت شرکت ارائه دهنده خدمات سئو مراجعه کنید، لیستی از نمونه کارها و شرکت‌هایی که برای آن‌ها سئو انجام داده‌اند، دیده می‌شود با آن‌ها تماس بگیرید و درمورد کیفیت کار و نحوه‌ی پاسخگویشان بپرسید و این‌گونه اعتبار آن شرکت را بسنجید.
در روش دیگر تحقیق این است که چند کلمه کلیدی را در گوگل سرچ کنید و متوجه شوید که آیا لینک سایت آن شرکت در نتایج اولیه گوگل هست؟

بررسی چند شرکت

با چند شرکت صحبت کنید و مشاوره بگیرید و شرایط شرکت‌ها را از نظر بودجه و نوع کار تحویلیشان با هم بررسی و مقایسه کنید و در نهایت انتخاب کنید.

چقدر طول می‌کشد تا به صفحه اول گوگل برسیم؟

یکی از سوالات مهمی که در جلسه مشاوره سئو مطرح می‌شود، زمان رسیدن به صفحه اول گوگل است. در جواب این سوال باید بگوییم که این زمان به میزان سختی کلمه کلیدی، تعداد رقبا و میزان فعالیت آن‌ها بستگی دارد. در این جلسه مشاور سئو بعد از بررسی فاکتورهای لازم، مدت زمان تقریبی رسیدن به جایگاه مورد نظر را به شما اعلام می‌کند.

آشنایی با خدمات مشاوره سئو وبیرو (WEBIRO)

وبیرو بیش از چندین سال است که در زمینه خدمات طراحی سایت و سئو سایت فعالیت دارد و در این مدت توانسته به کسب و کارهای زیادی کمک کند. یکی از خدماتی که این مجموعه در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد، مشاوره سئو سایت است. در این مشاوره، سایت شما توسط کارشناسان ما به طور کامل بررسی و آنالیز شده و لیست مشکلات آن به صورت لیست در اختیار شما قرار داده می‌شود. بعد از آن در صورتی که نیاز به انجام سئو سایت داشتید، قرارداد سئو بین شما و وبیرو تنظیم می‌شود.

دقت داشته باشید برای استفاده از خدمات وبیرو لازم نیست در خود تهران حضور داشته باشید. چرا که بسیاری از مشتریان ما در دیگر شهرستان‌ها حضور دارند و سئو سایت آن‌ها به صورت دورکاری انجام می‌شود. در صورتی هم که نیاز به چک لیست جامع سئو داشتید، این مجموعه آن را در اختیار شما قرار می‌دهد. بنابراین اگر قصد استفاده از خدمات مشاوره سئو وبیرو را دارید، ‌می‌توانید درخواست خود را در سایت ثبت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

مجموعه وبیرو (WEBIRO) با سابقه چندین ساله در زمینه سئو سایت و در اختیار داشتن تیم  مجرب و حرفه‌ای در این زمینه آماده پاسخگویی به نیاز کاربران است. شما می‌تواید از طریق راه‌های موجود با ما در ارتباط باشد.

فهرست
این یک سایت آزمایشی است
ساخت با دیجیتس