طراحی سایت تور و گردشگری

اهمیت طراحی سایت گردشگری
اکنون هر کسی قصد سفر و مسافرت را داشته باشد ابتدا با استفاده از موتورهای جستجوگر از وضعیت آب‌ و هوایی و امکانات دیدنی و تفریحی مکان مورد نظر خود آگاهی‌های اولیه را کسب می‌کند، بعد اقدام به پیدا کردن تور گردشگری و تهیه بلیط و رزو هتل و محل اقامت خود می‌کند.
در این شرایط لزوم داشتن یک وب‌سایت گردشگری و طراحی آن، برای بیزنس‌هایی مانند آژانس مسافرتی احساس می‌شود. در یک سایت خوب تمامی کاربران داخلی و یا خارجی که از اینترنت استفاده می‌کنند باید بتوانند به‌‌راحتی با یک کلیک ساده به تمام امکانات وب‌‌سایت، ازقبیل تهیه بلیط، یا رزو هتل یا تورهای گردشگری ارزان دسترسی داشته باشند.

سایت گردشگری

صرف نظر از موارد گفته شده در بالا، طراحی وب‌سایت گردشگری باید ظاهر زیبا و عملکرد مناسبی هم داشته باشد تا کاربران را به خود جذب کند. برای جذاب‌تر شدن سایت گردشگری می‌توانید از موارد زیر استفاده کنید:
استفاده از ویدئو در پس زمینه صفحات
بسیاری از سایت‌های موفق جهانی در زمینه تور و گردشگری از یک ویدئو بزرگ در صفحه اصلی خود استفاده می‌کنند تا نظر کاربران را به سایت خود جلب کنند، برای طولانی‌تر کردن حضور کاربران در صفحه هم می‌توانید سایتتان را طوری طراحی کنید که ویدئوها هر چند ثانیه یک‌بار تغییر کنند. استفاده از فیلم و ویدئو تاثیر قابل توجهی در جلب نظر کاربران دارد.
استفاده از عکس‌ها
یکی از راه‌های تشویق کاربران به مسافرت و اشتراک‌گذاری و معرفی وب‌سایتتان به عموم مردم قرار دادن گالری عکس از مکان‌های تفریحی است. ویدئوها و عکس‌ها موثرتر از متن می‌باشند.

پس منطقی است برای سایت گردشگری خود از عکس‌های جذاب و ترغیب کننده استفاده کنید. برای جلب توجه بیشتر کاربران می‌توانید از عکس‌های بزرگ که غیرقابل چشم‌پوشی است، استفاده کنید.
چیدمان منظم اِلمان‌ها
بسیاری از سایت‌های گردشگری از ویدئو و عکس‌ها بعنوان عناصر بصری استفاده می‌کنند اما نکته مهم در بکارگیری این عناصر طرز درست چینش و جایگذاری خوب اِلمان‌هاست بطوری‌که علاوه بر جلب نظر کاربران باعث ایجاد تجربه کاربری خوبی هم بشود، ایجاد حس خوب در کاربران باعث ایجاد وفاداری در آنان به وب‌سایت می‌شود.
تایپوگرافی
یکی از بهترین راه‌های زیبا و لوکس جلوه دادن یک وب‌سایت استفاده از تایپوگرافی است. یک وب‌سایت تور و گردشگری با طراحی و تصاویر مناسب و اطلاعات خوب از مکان‌های گردشگری کاربران را ترغیب به استفاده از سایت و خرید بلیط می‌کند.

همچنین شما با داشتن وب‌سایت می‌توانید مشتریان زیادی در سرتاسر ایران داشته باشید اما در صورت نبود آن فقط یک محدوده جغرافیایی کوچک را تحت پوشش قرار می‌دهید که نتیجه این اتفاق این است که تعداد افرادی که شما و آژانس مسافربری‌تان را می‌شناسند بسیار محدود می‌شود . دقت کنید که کیفیت مهم‌ترین بخش طراحی سایت است.
چه نکاتی را باید در طراحی سایت گردشگری درنظر داشت:

 داشتن ظاهر زیبا و همه پسند
دسترسی کامل به اطلاعات
 رزو آنلاین
 راحتی در پاسخگویی به تمام سوالات
 بازاریابی قوی
 کاهش هزینه تبلیغات
 داشتن اپیکیشن‌های مخصوص
 معرفی جاذبه‌های گردشگری
 معرفی تورهای داخلی و خارجی به همراه جزئیات
 خرید آنلاین بلیط
 معرفی و دسته‌بندی هتل‌ها
 ارائه خدمات مخصوص به مسافران
 بخش اخبار و مقالات.

ویژگی های سایت گردشگری
افرادی که قصد مسافرت دارند ابتدا در موتورهای جستجو بدنبال آژانس‌های تور و گردشگری می‌باشند. آنان از سایت شما انتظار ارائه خدماتی مانند: معرفی مکان‌های تفریحی و گردشگری، معرفی جاذبه‌های جهان‌گردی نقاط، ارائه لیستی از خدمات آژانس را دارند.

از خدماتی که سایت تور و گردشگری ارائه می‌دهد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

معرفی کامل برند و خدماتی که ارائه می‌دهد
بدلیل استفاده بیشتر افراد از موبایل، طراحی سایت باید بصورت ریسپانسیو و همسان با دستگاه موبایل و تبلیت باشد.
ایجاد منوی مناسب و کاربردی که کاربر را سریع به هدفش هدایت کند.
امکان معرفی تورهای داخلی و خارجی
معرفی مکان‌های گردشگری روی نقشه
معرفی جاذبه‌های گردشگری هر مکان روی نقشه
ایجاد گالری عکس و ویدئو از نقاط گردشگری
امکان آفر برای بعضی روزها در سال
ارائه لیست کاملی از خدمات تفریحی تور
ایجاد بخش ثبت نظرات: در این قسمت افراد تجربیات خود را از سفر به اشتراک می‌گذارند و این‌گونه موجب ترغیب افراد می‌شوند.
امکان اشتراک‌گذاری سایت بوسیله رسانه‌های اجتماعی و پیوستن افراد بیشتر به آژانس مسافرتی شما

هزینه طراحی سایت تور و گردشگری
هزینه طراحی سایت با توجه به نوع خدماتی که ارائه می‌شود و سلیقه‌ی مشتری متفاوت است. مجموعه وبیرو (WEBIRO) با در نظر گرفتن علایق شما و با تکیه بر تجربیات مفید و کارآمد خود شما را در این زمینه همراهی می‌کند.

برای اطلاع از تعرفه‌های طراحی سایت می‌توانید به صفحه هزینه طراحی مراجعه کنید. در این قسمت بصورت مفصل درباره‌ی قیمت‌ها صحبت کرده‌ایم.

چند نمونه طراحی سایت در این حوزه ببینید و ایده بگیرید.

فهرست