طراحی پورتال سازمانی

با ظهور وب و اینترنت، سازمان‌ها، مؤسسات، ارگان‌ها و نهاد‌ها، جزو اولین کسانی بودند که پتانسیل قدرتمند طراحی پورتال سازمانی را درک کردند و قبل از سایر گروه‌ها شروع به طراحی وب سایت برای سازمان، مؤسسه یا نهاد خود کردند.

پورتال سازمانی، پنجره‌ای برای ارائه خدمات سازمانی و یکپارچه‌سازی مدیریت حجم وسیع اطلاعات و همچنین، ارائه این اطلاعات، به کارکنان و کاربران در موقعیت‌های جغرافیایی مختلف است. طراحی پورتال سازمانی، راهکاری برای ارائه خدمات بهتر، به سازمان‌ها می‌باشد.
طراحی پورتال سازمانی در وبیرو (WEBIRO)، با هدف بهبود کسب‌ و کار‌های آنلاین و تحقق تحول در دنیای دیجیتال و همچنین، با توجه به فناوری وتکنولوژی روز در دنیا و استاندارد‌های جهانی، انجام می‌شود؛ چرا که طراحی سایت، یکی از شاخص‌ترین خدمات ما به مشتریان است و این کار، کاملاً مطابق با سلایق و نیاز‌های شما، بصورت ریسپانسیو انجام می‌شود.

اگر قصد طراحی پورتال سازمانی را برای کسب و کار خود یا سازمان مربوطه را دارید، کافیست با کارشناسان ما در وبیرو (WEBIRO)، با شماره ۰۹۱۲۰۸۹۴۴۰۴ (از طریق تلگرام و یا واتس‌اپ) تماس بگیرید و از مشاوره رایگان خدمات طراحی سایت، بهره‌مند شوید.
پورتال سازمانی چیست؟
طراحی پورتال سازمانی، پلتفرمی تحت وب است که اطلاعات مورد نظر را در اختیار کاربران قرار داده و تمامی اطلاعات مورد‌نیاز را از منبع‌های متفاوت، در رابط‌های کاربری، جمع آوری می‌کند.

در حقیقت طراحی پورتال سازمانی، پلتفرمی است که می‌تواند، کارمندان و مدیران را، نسبت به اطلاعات موجود در سازمان و فرآیند‌های سازمانی، مطلع کند. همچنین، پورتال سازمانی می‌تواند، به فرآیند تصمیم‌گیری درون سازمانی، کمک شایانی کند.

در سازمان‌های بزرگ و مشهور، نیاز به طراحی پورتال سازمانی، بیش از سایر سازمان‌ها احساس می‌شود؛ چرا که اطلاعات پیچیده‌تری نیز در جریان آن سازمان‌ها وجود دارد. پورتال سازمانی همچنین می‌تواند به شما در آموزش کارکنان و تعامل آنان با یکدیگر، شخصی‌سازی کردن اطلاعات مختص به هر فرد نیز، کمک کند.
طراحی پورتال سازمانی چه امکاناتی دارد؟
همانطور که پیشتر به آن اشاره کردیم، طراحی پورتال سازمانی، نقش بسزایی در عملکرد یک سازمان دارد. طراحی پورتال سازمانی در وبیرو (WEBIRO) مجهز به امکانات زیر می‌باشد:

سیستم عضویت اعضای سازمان
دارای یک ایمیل سرور پر‌قدرت
توسعه نرم افزار با استفاده از روش‌های نوین
گزینه مدیریت پنل کاربری
الگوریتم‌های تجزیه و تحلیل داده‌ها
مجهز به طراحی فرم پیشرفته
امکان ایجاد کد رهگیری منحصر به فرد
وجود سیستم گردش در مکاتبات
امکان نصب در دامنه سازمان
امکان اشتراک گذاری با CRM استاندارد
مدیریت سیستم WORK FLOW

ویژگی های یک پورتال سازمانی خوب چیست؟

طراحی اختصاصی و منحصر بفرد
امنیت بالا سایت جهت حفظ اطلاعات شخصی کاربران
دسترسی آسان و عدم نیاز حضوری کاربران در سازمان
به‌روزرسانی اطلاعات، اخبار و اعلامیه‌ها
پشتیبانی 24 ساعته برای کاربران
و…

طراحی پورتال سازمانی مناسب چه کسب و کارهایی می باشد؟
طراحی پورتال سازمانی مناسب شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگی است که برای به اشتراک گذاری اطلاعات سازمانی با مدیران، سهامداران، مشتریان و پرسنل خود در ارتباط هستند. هر کاربر که در سایت پورتال سازمانی عضو می‌شود، با توجه به نقش او میزانی از دسترسی به آن فرد اختصاص داده می‌شود.
امنیت سایت پورتال سازمانی چگونه تامین می شود؟
از آنجایی که تعداد کاربران انسانی که در طول روز وارد پورتال می‌شوند و در آن کار می‌کنند یا اطلاعات موجود در پورتال طراحی‌ شده را مرور می‌کنند بسیار زیاد است، اطلاعات سازمان، همیشه در خطر است و حفاظت از آن، مسئله‌ای مهم به شمار می‌رود.

در ادامه، به برخی راه‌حل‌های قابل استفاده برای حفظ امنیت سازمان یا شرکت، اشاره خواهیم کرد. با استفاده از رمزگذاری تعریف شده، با استفاده از کد کپچا در قالب ارسال اطلاعات، پنل گزارش میکرو بازدید با IP، می‌توانید با نظارت بر IP، هرگونه نفوذ به پایگاه داده را ردیابی کرده و از ارسال اطلاعات امنیتی جلوگیری کنید.

استفاده از زبان برنامه نویسی قدرتمند پایتون PYTHON و استفاده از کتابخانه‌های غنی، برای پردازش ایمن. وجود اطلاعات در پایتون، باعث افزایش اطمینان در مورد امنیت داده‌ها در پورتال طراحی شده توسط وبیرو (WEBIRO)، می‌شود.
طراحی پورتال سازمانی برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟
سازمان‌ها و شرکت‌های گسترده، باید از پورتال سازمانی، برای جمع آوری و به اشتراک گذاری منابع اطلاعاتی با کارکنان، مدیران، مشتریان، تامین کنندگان، واسطه‌ها، سهامداران و سایر طرف‌های مرتبط با شرکت استفاده کنند.

سطوح دسترسی مختلف برای هر کاربر، بسته به ماهیت فعالیت آن‌ها در پورتال تعریف شده است؛ بنابراین کنترل دسترسی به راحتی قابل پیاده‌سازی است.

بنابراین می‌توانید با ایجاد پورتال‌های سازمانی، دسترسی به اطلاعات را ساده کرده، امنیت داده‌های شرکت خود را افزایش داده و تشریفات اداری را نیز، کاهش دهید.

با طراحی پورتال سازمانی همچنین می‌توانید، ارتباط بین هر بخش از سازمان را بهبود ببخشید و در نهایت، با ارزیابی فرآیندهای اجرا شده در هر بخش، می توانید شاهد افزایش کارایی و اثربخشی سازمان و افزایش کارایی خود باشید.

نتیجه و تاثیر‌گذاری طراحی پورتال سازمانی زمانی مشخص می‌شود که متوجه می‌شوید هزینه و زمانی که صرف این کار کرده‌اید، مثمر ثمر بوده است و ضعف‌های سازمان را جبران کرده است.
مزایای طراحی پورتال سازمانی چیست؟
طراحی پورتال سازمانی، مزایای متعددی دارد که شامل موارد زیر است:

نیازی به نصب افزونه‌های جدید برای هر سایت نیست
امکان ادغام داده‌ها در پایگاه داده پورتال
امکان جداسازی صفحات فرعی، در مورد محتوای نمایشی، ابزارهای تعاملی، کاربران و مدیران سایت
امکان بررسی مصرف منابع زیر‌سایت
مدیریت سازمان یافته و یکپارچه کلیه وب سایت‌ها
نیازی به ارائه خدمات هاست مجزا نیست

هزینه طراحی پورتال سازمانی
طراحی پورتال سازمانی، یکی از انواع طراحی سایت است که برآورد هزینه‌های آن، به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ چرا که این نوع از طراحی سایت، می‌تواند با امکانات مختلفی طراحی شود و این امکانات و ویژگی‌ها، تاثیر مستقیمی بر میزان هزینه‌های طراحی سایت دارد.

اگر به اطلاعات بیشتری در خصوص هزینه‌های طراحی پورتال سازمانی نیاز دارید، کافیست به صفحه هزینه طراحی سایت مراجعه کرده یا با کارشناسان ما در وبیرو (WEBIRO) تماس بگیرید تا علاوه بر مشاوره رایگان، از هزینه‌های کامل طراحی پورتال سازمانی، آگاه شوید.

چند نمونه طراحی سایت در این حوزه ببینید و ایده بگیرید.

فهرست