طراحی سایت مهد کودک

ما در این مقاله قصد داریم به بررسی نکات مهم در طراحی سایت مهد کودک و تاثیر طراحی وبسایت بر درآمد فعالان این حوزه بپردازیم.
در دنیا امروز و با توجه به پیشرفت تکنولوژی و اهمیت جایگاه اینترنت در زندگی بشر، اکثر مشاغل بسمت الکترونیکی شدن گام برداشته‌اند و اقدام به طراحی و راه‌اندازی وب‌سایت شخصی برای برند خود کرده‌اند.

وجود وب‌سایت سبب می‌شود تا فرد کسب و کار خود را در دنیای دیجیتال نیز گسترش دهد و راحت‌تر با مشتریان آنلاین ارتباط برقرار کند.
در پی الکترونیکی شدن مشاغل و گسترش وب‌سایت‌ها، حوزه‌ی آموزشی نیز رونق زیادی در این عرصه داشته است. در میان طراحی سایت آموزشی، طراحی سایت مهد کودک از استراتژی‌های خاصی برخوردار است؛ زیرا مخاطبان این حوزه کودکان و والدین آنان می‌باشند از این‌رو طراحی سایت مهد کودک با طراحی وب‌سایت‌های دیگر متفاوت است. رعایت نکات ظریف و دقیق در طراحی سایت مهد کودک ضروریست.
اهمیت طراحی سایت مهد کودک
به دلیل عجین شدن اینترنت با زندگی بشر اکثر افراد ترجیح می‌دهند تا به دور از محدودیت زمانی و مکانی با یک جستجوی ساده نیازهای خود را در بستری به نام اینترنت رفع کنند. برای عقب نماندن از این بازار داغ کسب و کار نیاز به بازاریابی دیجیتالی دارید

. طراحی یک وب‌سایت حرفه‌ای قدرتمندترین ابزار شما در فضای مجازی برای بازاریابی و شناساندن برندتان به عموم مردم می‌باشد.
با طراحی سایت مهد کودک شانس این‌را خواهید داشت که در نتایج موتورهای جستجو گوگل نمایش داده شوید؛ اما صرف داشتن یک وب‌سایت دلیل موفقیت شما نخواهد بود. نکته مهم در طراحی سایت مهد کودک اینست که در نتایج اولیه گوگل نمایش داده شوید تا افراد بیشتری شما را ببینند و انتخاب کنند. این امر تنها با سئو سایت میسر است.
سئو یا بهینه سازی سایت مجموعه اقداماتی است که بر روی وب‌سایت انجام می‌شود تا از نظر موتور جستجو گوگل و کاربران در سطح کیفی بالایی قرار گیرد و رضایت هر دو طرف را جلب کند. این اقدامات شامل: سرعت لود سایت، تولید محتوای مفید و ارگانیک، لینک‌سازی‌های بجا داخلی و خارجی، ایجاد کمپین‌های تبیغاتی، آنالیز رقبا و استراتژی‌های کاربردی در جهت پیشبرد اهداف وب‌سایت می‌باشد.
پس ضروریست از ابتدای امر یک شرکت طراحی سایت حرفه‌ای و معتبر را انتخاب کنید تا هم زودتر به کسب درآمد برسید و هم با کاهش هزینه‌های جانبی جلوی ضرر و زیان‌های احتمالی ناشی از راه‌اندازی مجدد وب‌سایت را بگیرید.
مزایای طراحی سایت مهد کودک
جذب مشتری: بیشتر مراجعین قبل از حضور فیزیکی در کودکستان ابتدا در فضای اینترنت بدنبال بهترین موسسه می‌گردند و سپس انتخاب می‌کنند. با طراحی سایت مهد کودک حرفه‌ای و سئو شده شانس آن‌را دارید تا نام موسسه شما نیز در صف اولیه نتایج گوگل نمایش داده شود. از این طریق مشتریان واقعی خود را پیدا می‌کنید و اینگونه کسب و کار خود را رونق می‌بخشید.
ایجاد حس اعتماد: در این حرفه شما با قشر حساسی به نام کودکان سر و کار دارید. مهد کودک اولین مکانی است که کودک به دور از والدین در آن وقت می‌گذراند.
انتخاب گزینه‌ای قابل اطمینان برای والدین کودکان از اهمیت بالایی برخوردار است. در طراحی سایت مهد کودک می‌توانید بخشی را به معرفی خدمات و امکانات مهد کودک قرار دهید. همچنین با تهیه ویدئو و عکس‌ از محیط مهد کودک موجب حس اعتماد را در والدین ایجاد کنید.
تعامل والدین و مهدکودک با یکدیگر: اکثر افرادی که فرزندان خود را در مهد کودک ثبت نام می‌کنند پر مشغله هستند و شاید زمان کافی برای پیگیری حضوری از وضعیت فرزندان خود نداشته باشند. کودکان نیز به سبب طبع کودکی خود تمامی فعالیت‌ها را دقیق به والدینشان منتقل نمی‌کنند. اینجاست که اهمیت طراحی سایت مهد کودک ضروری جلوه می‌کند.
از طریق طراحی سایت مهد کودک این امکان فراهم می‌شود تا برای هر کودک یک حساب کاربری ایجاد شود و تمامی فعالیت‌ها و وضیت کودک در آن درج شود. والدین از این طریق از وضعیت فرزند خود آگاه می‌شوند و بعلاوه می‌توانند با مربیان فرزندان خود بصورت آنلاین گفتگو داشته باشند.

بررسی امکانات و ویژگی های طراحی سایت مهد کودک
از آن‌جایی که مخاطبین ما کودکان هستند طراحی سایت مهد کودک متفات‌تر از مابقی طراح سایت‌ها خواهد بود. در این نوع از وب سایت‌ها علاوه بر طراحی آسان و قابل فهم برای کودکان می‌بایست به گونه‌ای جذاب و کاربردی نیز باشد. در ادامه برخی از ویژگی‌های طراحی سایت مهد کودک را بیان خواهیم کرد:
سرعت: یکی از نکات مهم در طراحی سایت مهد کودک توجه به سرعت لود سایت و بارگزاری صفحات وب‌سایت می‌باشد. افراد ترجیح می‌دهند سایتی را انتخاب کنند که سریع‌تر بارگزاری می‌شود.
ثبت نام آنلاین: در طراحی سایت مهد کودک ضروریست تا امکان ثبت نام آنلاین را فراهم کنی تا افرادی که زمان کافی برای حضور فیزیکی ندارند اینکار را از طریق سایت انجام دهند. همچنین سایت شما می‌بایست به درگاه پرداخت با امنیت بالا نیز متصل باشد.
معرفی کودکستان: بخشی از سایت را به معرفی موسسه، درج شماره تماس، آدرس و لوکیشن و معرفی فعالیت‌های انجام شده در آن تخصیص دهید. همچنین رزومه مربیان را برای آشنایی والدین در سایت قرار دهید.
گالری تصاویر: جهت آشنایی مخاطبین با محیط و جلب اعتماد آنان، گالری ویدئو و عکس‌های جذاب از محیط مهد کودک، نحوه‌ی آموزش مربیان به کودکان فراهم کنید و در بخشی از سایت قرار دهید.
گرافیک جذاب و شاد : با توجه به درک کودک از دنیای پیرامونش، از المان‌های شاد و قابل فهم استفاده شود.
استفاده از انیمیشن‌های جذاب و گیرا: داشتن دانش و درک درست از روانشناسی کودکان، استفاده از تصاویر متحرک و انیمیشن‌های معروف و محبوب کودکان باعث جذابیت وبسایت می‌شود.
طراحی ساده و قابل فهم: از آنجایی که علاوه بر والدین، کودکان نیز کاربران این وب‌سایت به حساب می‌آیند. با در نظر گرفتن این نکنته که آنان سواد خواندن بالایی ندارند می‌بایست طراحی به ‌گونه‌ای باشد تا کودک با استفاده از اشکال و آیکون‌های بکار رفته در وب‌سایت به مقصود خود هدایت شود.
طراحی ریسپانسیو: با توجه به گسترش کاربران موبایلی، طراحی وب‌سایت باید به گونه‌ای باشد تا بر روی گوشی‌های موبایل، تبلیت هم قابل اجرا باشد.
برنامه کلاسی و فعالیت کودکان را بطور منظم و دقیق جهت اطلاع والدین از روند کار در سایت قرار دهید.
اطلاع رسانی: در طراحی سایت مهد کودک بخشی را جهت اطلاع رسانی، اخبار فعالیت‌ها، تغییر ساعت برگزاری برنامه‌ها و یادآوری ساعات تشکیل جلسات اولیا و مربیان قرار دهید.
محتوای مفید: با تولید محتوای مفید و آموزشی در حوزه‌ی روانشناسی کودک به والدین کودکان کمک کنید و موجب افزایش رضایت آنان شوید. همچنین درج مطالب مفید در وب‌سایت موجب می‌شود تا افراد بیشتری از طریق جستجو موضاعات با موسسه شما آشنا شوند. تولید محتوا می‌تواند بصورت متن، عکس، ویدئو یا صوت باشد. مهم کیفیت و رعایت اصول نگارش محتوا است.
سیستم سفارش غذا: می‌توانید با درج این ویژگی، امکان انتخاب غذا را به والدین بدهید. بعضی از کودکان طبق پیشینه رژیم غذایی خاصی دارند. با فراهم کردن این امکان به والدین اطمینان خاطر می‌دهید تا کمتر نگران خوراک فرزند دلبندشان باشند.

هزینه طراحی سایت مهد کودک
قیمت طراحی سایت مهد کودک به عوامل گوناگونی از جمله: زبان برنامه‌نویسی، قالب طراحی سایت، ویژگی و امکانات شخصی‌ساز و… بستگی دارد. جهت اطلاع از تعرفه‌ها به صفحه هزینه طراحی سایت مراجعه کنید.
طراحی سایت مهد کودک با وبیرو (WEBIRO)
با توجه به موارد گفته شده به اهمیت طراحی سایت مهد کودک پی برده‌اید. طراحی وب‌سایت موجب گسترش و رونق کسب و کار شما خواهد شد.

برای عقب نماندن از بازار داغ رقابتی دیجیتال پیشنهاد می‌کنیم همین امروز اقدام به طراحی سایت کنید. نکته مهم در انجام این فرآیند انتخاب شرکتی معتبر در این حوزه است. پیشنهاد ما به شما مجموعه وبیرو (WEBIRO) است.
مجموعه وبیرو (WEBIRO) با بیش از 19 سال سابقه درخشان و با در اختیار داشتن کادری مجرب و متخصص در حوزه طراحی و سئو سایت همواره آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

از مزایای طراحی سایت با وبیرو (WEBIRO) می‌توان به: طراحی مطابق با استانداردهای کدنویسی، طراحی با سئوپذیری خوب، بهترین کیفیت با مقایسه قیمت‌ها، پشتیبانی قوی اشاره کرد.
برای مشاهده نمونه کارها به وب‌سایت وبیرو (WEBIRO) مراجعه کنید. جهت دریافت مشاوره‌ی رایگان توسط متخصصین این حوزه می‌توانید از طریق شماره ۰۹۱۲۰۸۹۴۴۰۴ (از طریق تلگرام و یا واتس‌اپ) با ما در ارتباط باشد.

چند نمونه طراحی سایت در این حوزه ببینید و ایده بگیرید.

فهرست